Для кожної людини важливо, де і як вона живе. Ми обираємо, де нам зручніше жити, де вигідніше працювати і будувати бізнес, де комфортніше відпочивати та проводити вільний час. І бажано, щоб це було одне й те саме місто. Забезпечити місту привабливість з усіх точок зору може лише чітка та продумана стратегія його розвитку. Вона допоможе визначити, які напрямки розвитку принесуть місту і людям, котрі в ньому живуть, найбільше грошей і слави, комфорту та можливостей для самореалізації. На жаль, Київ, як і більшість міст України вже понад 20 років живе та зростає без стратегії. Кожна нова влада говорить одне й те саме: киянам потрібні нові дороги, недороге житло, необхідно зберегти парки та сквери, історичні та культурні пам’ятки, залучити інвестиції та зробити Київ справжньою столицею з європейським рівнем життя. Але все це лишається тільки словами. Розрізнені концепції розвитку різних сфер життя міста не мали єдиної мети, визначених шляхів та інструментів реалізації. Тому або взагалі не були втілені в життя, або не дали бажаного результату. Одним з найважливіших аспектів стратегії розвитку міста є його забудова. Ще у 2005 році було затверджено Правила забудови Києва, в яких є безліч правильних пунктів: про те, що інвестор, зводячи дім, має подбати про достатню кількість паркувальних місць у будинку або поруч з ним, і про те, що при реконструкції та будівництві автодоріг потрібно будувати також доріжки для велосипедистів та інвалідів на візках. Але все це існує лише на папері. Для стабільного та сталого розвитку Києва і вирішення його основних проблем потрібні нові управлінські підходи, чітка і обґрунтована стратегія розвитку та ефективні механізми її реалізації. Лише маючи стратегічний план розвитку, який визна- чить орієнтири в усіх сферах життя міста, ми зможемо поступово спільними зусиллями перетворити Київ на комфортне та привабливе середовище для життя.
ЄВРОПЕЙСЬКИЙ ДОСВІД
Основні принципи, на яких ґрунтують свою стратегію великі та малі міста Європи, викладені в Хартії європейських міст зі сталого розвитку (1994 р.). У цьому документі сказано, що сталий розвиток — це поєднання стабільної економіки, здорової екології та принципів соціальної справедливості. При плануванні житлових районів головними є комфорт людей та багатофункціональність: люди мають жити, працювати й відпочивати в одному районі, уникаючи зайвих пересувань містом. Визначено навіть такі деталі, як певна кількість супермаркетів, лікарень, шкіл і дитсадків, необхідних для кожного району. Саме ці дрібниці роблять європейські міста комфортними для життя.
Головні завдання для мера та його команди в Київраді
Створити чітку Стратегію розвитку Києва на основі детального аналізу основних проблем міста.
Визначити конкретні шляхи та механізми реалізації стратегії. Проводити проміжний аналіз ефективності її виконання та коригувати Стратегію відповідно до нових умов.
Оновити Генплан розвитку Києва до 2020 року. Обмежити забудову зелених та історичних зон, визначити правила забудови територій з урахуванням ландшафту.
Зобов’язати місцеві органи влади оприлюднювати інформацію про проекти забудови міських районів на найближчий рік. Розміщувати її на офіційному веб-сайті міської адміністрації, в газеті «Хрещатик», на інформаційних дошках у приміщеннях районних рад і в усіх районах Києва (не менше 10 по всьому місту). Оновлювати цю інформацію не рідше 1 разу на 3 місяці.
. Реформувати Архітектурно-містобудівну раду Києва, зробити її незалежною від чиновників Міської ради.
Створити Київську містобудівну асоціацію, до якої увійдуть мешканці різних районів столиці, представники комітетів. Асоціація виконуватиме функції дорадчого та контролюючого органу у сфері забудови міських районів
В следующий раз удалю. У нас русскоязычный форум, поэтому писать надо только по-русски. Это не значит, что мы не уважаем др. языки. Просто ни участники темы, ни гости ничего не поймут. И мне, спрашивается, как проверить текст на соответствие законодательству и правилам БФ, если я его ни бельмеса не понимаю? - Правдолюб